ایده های نوآورانه مقابله با گرد و غبار حمایت می گردد

به گزارش نماشو، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به حمایت از ایده های نوآورانه و روش های فناورانه کاهش معضل گرد و غبار نموده است.

ایده های نوآورانه مقابله با گرد و غبار حمایت می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری چند سالی است که با اجرای برنامه های مختلف و نوآورانه، برای کاهش مضرات و اثرات مخرب گرد و غبار، کوشش می نماید، یکی از این روش های موثر، همکاری با بخش خصوصی و دریافت برنامه ها و ایده های نوآورانه آنها است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همین دلیل اقدام به حمایت از فراوری مالچ های زیستی کرد و طی فراخوانی از شرکت های دانش بنیانی که ایده های نوینی در این زمینه داشتند حمایت کرد. این مالچ های زیستی مخاطره ای برای سلامتی ساکنان مناطق گرد و غبار خیز ندارد.

اما در این میان، یکی از برنامه های کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دریافت و حمایت از ایده ها و روش های نوین مقابله با گرد و غبار با رویکردهای مالی و اشتغال زایی بومیان منطقه است. در این طرح، ستاد ایده های نوآورانه را جمع آوری و آنالیز می نماید و در صورت مورد تایید و نتیجه بخش بودن ایده ها، شرایط را برای اجرایی شدن آنها فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1072

به "ایده های نوآورانه مقابله با گرد و غبار حمایت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های نوآورانه مقابله با گرد و غبار حمایت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید