امروز ضرورت نوشته های کاغذی بیش از همیشه احساس می شود

به گزارش نماشو، علی ربیعی با اشاره به اینکه نیاز به تقویت و تربیت مطبوعات داریم، گفت: ضرورت نوشته های کاغذی را امروز بیش از همیشه احساس می کنم.

امروز ضرورت نوشته های کاغذی بیش از همیشه احساس می شود

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی دولت در حاشیه مراسم دهمین سالگرد تأسیس روزنامه شهرآرا که در تالار شهر برگزار گشت، در جمع خبرنگاران در مورد مسائل حوزه کاغذ اظهار کرد: خوشبختانه کاغذ وارد شد و مشکل کاغذ تا حدود زیادی حل شده است.

وی در مورد مطبوعات شرح داد: به اعتقاد من به مطبوعات نیاز داریم. در دوره جدید بیش از هر دوره دیگری باید رسانه های کاغذی ما تربیت شوند. نوشتن مسئولانه و خبرتحلیل در رسانه های کاغذی رخ می دهد. ما نیاز به روزنامه نگاری تحقیقی و تحلیلی داریم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه یکی از آسیب هایی که امروز در جامعه ایران وجود دارد این است که در حال حاضر هر فرد، یک خیر تهیه می کند و خبرهای غیرمسئولانه ای تولید می شود، گفت: حتی بجای تبیین و تحلیل، بیشتر یکسری قالب های خبری افشاگری راه می افتد یا خبرهایی که 10 درصد واقعیت دارد و 90 درصد دیگر آن به نحوی دیگر بیان می شود.

ربیعی اضافه کرد: این موارد اغتشاش فکری را دامن می زند. راه چاره این است که مطبوعات یا جاهایی که مسئولانه می نویسند را تقویت کنیم . همچنین روزنامه نگاری فضای مجازی را با روزنامه نگاری مسئولانه تقویت کنیم.

وی اعلام کرد: از این جهت در چند وقت گذشته مطبوعات ما حال و روز خوشی را تجربه نکردند و با توجه به مسائلی که با آن روبرو شدند نیاز به تقویت و تربیت مطبوعات داریم. ضرورت نوشته های کاغذی را امروز بیش از همیشه احساس می کنم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که آیا فضای مجازی این آسیب ها را وارد کرده؟، گفت: در هر موضوعی آسیب ها و فرصت های زیادی نهفته است. ما باید به سمت نوشته های مسئولانه برویم حتی در روزنامه نگاری فضای مجازی هم این اتفاق باید رخ دهد. به طور مثال تمام روزنامه ها یک بخش آنلاین هم برای خود ایجاد کردند. این موضوع هیچ ایرادی ندارد باید به سمت نوشتن مسئولانه حرکت کنیم. باید از فرصت های فضای مجازی در مسئولانه نویسی بهره بگیریم. این کار با روزنامه نگاری و تبیین روزنامه نگاری تحقیقی تحلیلی و رشددهنده اتفاق خواهد افتاد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1043

به "امروز ضرورت نوشته های کاغذی بیش از همیشه احساس می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز ضرورت نوشته های کاغذی بیش از همیشه احساس می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید