امارات خواهان دخالت دیگر کشورها در تحقیقات بندر فجیره شد

به گزارش نماشو، دولت امارات امروز خاطرنشان کرد که از پیوستن تعدادی از کشورهای دوست و برادر به تحقیقات جاری درباره حادثه اخیر در بندر فجیره استقبال می نماید.

امارات خواهان دخالت دیگر کشورها در تحقیقات بندر فجیره شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه امارات امروز چهارشنبه در بیانیه ای اظهار داشت که از پیوستن تعدادی از کشورهای دوست و برادر به تحقیقات جاری درباره حادثه اخیر برای چهار کشتی اماراتی، سعودی و نروژی در نزدیکی خلیج عمان و بندر فجیره، استقبال می نماید.

طبق گزارش خبرگزاری امارات (وام)، در این بیانیه آمده است: علاقه مندی شرکای بین المللی ما برای مشارکت در تحقیقات و تشریک مساعی، به بی طرفی و شفافیت (تحقیقات) و دستیابی به نتایج مطلوب یاری می نماید و این همان چیزی است که دولت امارات عربی متحده نیز خواستار حصول آن است.

وزارت خارجه امارات همچنین در بیانیه خود آورده است که اجرای تحقیقات مشترک تأکیدی بر علاقه مندی جامعه جهانی برای حمایت از امنیت دریانوردی و فعالیت تجارت بین المللی و سلامت حمل ونقل سوخت و انرژی است.

امارات همچنین تأکید کرد که با پیوستن این کشورها، اجرای این تحقیقات ادامه خواهد داشت و احتیاج به زمان دارد.

پیشتر یک مقام اماراتی گفته بود که کارشناسان سعودی، آمریکایی، فرانسوی و نروژی در کنار دولت امارات عملیات مخرب علیه چهار کشتی در بندر فجیره را مورد آنالیز قرار می دهند.

وزارت خارجه امارات یکشنبه هفته گذشته، ساعاتی بعد از تکذیب وقوع حادثه برای چند کشتی نفتکش در بندر فجیره، با صدور بیانیه ای به وقوع حادثه در این بندر اذعان کرد و گفت که چهار کشتی هدف عملیات خرابکارانه قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1003

به "امارات خواهان دخالت دیگر کشورها در تحقیقات بندر فجیره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات خواهان دخالت دیگر کشورها در تحقیقات بندر فجیره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید