افزایش 10 تا 60 درصدی جوایز تحصیلی سال 98

به گزارش نماشو، معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان از موافقت رئیس بنیاد ملی نخبگان با افزایش جوایز تحصیلی خبر داد و گفت: نظر به بالارفتن هزینه های تحصیلی و پژوهشی دانشجویان، در سال جاری جوایز تحصیلی مستعدان برتر 10 تا 60 درصد افزایش یافته است.

افزایش 10 تا 60 درصدی جوایز تحصیلی سال 98

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، حسن سالاریه معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ضرورت حمایت بیشتر از اجتماع نخبگانی خاصه مستعدان برتر، گفت: بنیاد هرساله به تعدادی از دانشجویان مستعد تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی، اعتبارهایی را برای تسهیل حرکت و رشد آنان در راستا آموزش، پژوهش، فناوری و فرهنگ اعطا می کند.

وی افزود: هدایت دانشجویان مستعد تحصیلی در زمینه های تخصصی فعالیت های علمی خود؛ پشتیبانی از فعالیت نخبگانی دانشجویی در سطح مؤسسه های کشور؛ رفع موانع پیشرفت اجتماعات نخبگانی دانشجویی و همچنین طراحی روند رشد تدریجی و پیوستة دانشجویان مستعد تحصیلی در راستا نخبگی، از مهمترین اهداف اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان مستعدبرتر است.

سالاریه با اشاره به نقش تعیین کننده اجتماع نخبگانی در توسعۀ اقتصادی کشور خاصه در رونق تولید محصولات دانش بنیان و تحقق شعار سال، حمایت بیشتر از مستعدان برتر را یکی از اولویت های بنیاد ملی نخبگان در سال جاری دانست و ادامه داد: درسال های اخیر با توجه به محدویت های بودجه ای، تسهیلات بنیاد ملی نخبگان تغییر چندانی نداشت، اما در سال جاری با توجه به بالارفتن هزینه های تحصیلی و پژوهشی دانشجویان مستعد، جوایز تحصیلی مستعدان برتر با موافقت دکتر سورنا ستاری؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان، از 10 تا 60 درصد افزایش یافت.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان شرح داد: به همین دلیل اعتبار شرکت در هستة مسئله محور پژوهشی/ فناورانه و راتبه دانشجویی به ترتیب 50 و 30 درصد برای دانشجویان متأهل افزایش یافته است.

سالاریه ادامه داد: همچنین برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، اعتبار شرکت در مجامع علمی خارجی به 60,000,000 ریال و اعتبار استفاده از تسهیلات شبکة آزمایشگاهی به 20,000,000 ریال رسید.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان در انتها با اشاره به رشد قابل توجه تسهیلات فرهنگی اعطایی به مستعدان برتر در همه مقاطع، از افزایش هدیه ازدواج به 50 میلیون ریال و افزایش 60 درصدی ودیعه اجاره مسکن خبر داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 930

به "افزایش 10 تا 60 درصدی جوایز تحصیلی سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 تا 60 درصدی جوایز تحصیلی سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید