استقلال بی دغدغه در پست هافبک دفاعی

به گزارش نماشو، بی دغدغه ترین پست درسال های اخیر برای استقلال پست هافبک دفاعی بوده است. مزیتی که در دیگر پست های ترکیب استقلال کمتر دیده شده است.

استقلال بی دغدغه در پست هافبک دفاعی

استقلال تیم هافبک دفاعی ها

شاید یکی ازبی دغدغه ترین پست ها درسال های اخیر برای استقلال، پست هافبک دفاعی بوده است. جایی که دراین سال ها محل رفت و آمد بهترین های ایران بوده است. استقلال یا این بازیکنان را خود به مرور زمان ساخته و یا اینکه با شرایطی خوبی جذب نموده و به کارگرفته است. همین حالا هم که پست هافبک دفاعی را دراستقلال براندازمی کنیم به همان نتایج سال های قبل می رسیم. استقلال دراین پست بی نیازاست وبازیکنانی را همواره درترکیب خود داشته که از شرایط فنی مطلوبی بهره برده اند. درلیگ هجدهم پست هافبک دفاعی به فرشیدباقری، علی کریمی و گاها روزبه چشمی سپرده شده است. بازیکنانی که عمیقا ازعهده مسئولیت های این پست سربلند بیرون آمده اند.

بدون شک یکی ازدلایلی که سبب شده استقلال همواره عملکرد مناسبی درفازدفاعی داشته باشد، برخورداری ازهافبک دفاعی های سخت کوش بوده است. بازیکنانی با عیاربازی بسیار چشمگیر وبسیارخستگی ناپذیر.

اشاره به نام باقری، کریمی و چشمی که دراین فصل نمایش تحسین برانگیزی دراستقلال داشته اند. به خصوص باقری که دراین میان تافته ای جدا بافته بود. نباید ما را از نام هایی که درگذشته برای استقلال به میدان رفتند، غافل کند. پیش ازاینکه فرشیدباقری از وینفرد شفررای اعتماد بگیرد یا علی کریمی به این پست اضافه گردد و البته چشمی هم هرازگاهی به این پست یاری کند، استقلال بازیکنی همچون امیدابراهیمی را همواره درترکیب خود داشت. ابراهیمی شاید تا قبل ازپیوستن به استقلال تا این اندازه دیده نشد اما پوشیدن پیراهن استقلال سبب شد او به اوج شکوفایی برسد.

گرچه رشد محسوس ابراهیمی دراستقلال بی ارتباط با حضورآندرانیک تیموریان دراستقلال نبود. بازیکنی که بی گمان بهترین هافبک دفاعی تاریخ باشگاه استقلال محسوب می گردد و رای اهالی فوتبال به انتخاب برترین هافبک دفاعی تاریخ نیز این برتری را اثبات می نماید. آندو علاوه برآنکه با بازی های به یاد ماندنی استقلال را دراین پست متفاوت جلوه می داد، بلکه موجب شد این بازیکن با انگیزه های متفاوتی درتمرینات استقلال شرکت کند که درنهایت مزد تمرینات پیوسته خود را هم گرفت و خود بدل به یکی از بهترین هافبک دفاعی های استقلال شد.

از یاد نبریم که جوادنکونام نیزدراستقلال حضورداشت. او نیز جزوبهترین های تاریخ فوتبال ایران دراین پست است که البته دراستقلال ساخته نشد وبه سبب سابقه درخشانی که درلالیگا داشت به استقلال پیوست. اما حضورجواد دراستقلال نیز خود دلیلی براین ادعا است که استقلال همواره درپست هافبک دفاعی یکی ازبهترین تیم های ایران بوده و بازیکنانی با عیاربالای فنی را دراختیار داشته است.

پیش ازنکونام نیزبازیکنانی همچون کیانوش رحمتی، فرزاد آشوبی و حسین کاظمی پیراهن استقلال را می پوشیدند. این ها نیز دردوران حضورشان دراستقلال عملکرد مطلوبی داشتند و به خوبی توانستند استقلال را دراین پست به تیمی بی بدیل تبدیل نمایند. اما به واقع اگر بخواهیم به یکی ازدرخشان ترین بازیکنان استقلال که قبل از این نسل درترکیب آبی ها دیده می شد اشاره کنیم باید با صدای بلند نام محمود فکری را ببریم. بازیکنی با تعصب که با گل های خاطره انگیزش دردربی ها هیچ گاه از یادها نمی رود. فکری که متعلق به دو نسل قبل فوتبال ایران بود شاید اگر درتیم ملی با اعجوبه ای همچون کریم باقری روبرو نمی شد تعداد بازی های ملی بیشتری را از خود به ثبت می رساند، هرچند که فکری با وجود ظهوربازیکنی همچون کریم باقری نیز بازی های کمی برای استقلال انجام نداد و همواره درترکیب استقلال درخشان بود.

درایام دورترنیز استقلال مهدی فنونی زاده را درترکیب خود می دید که این چهره ماندگارباشگاه استقلال نیزجزوبهترین های پست خود بود وبرای تیم ملی هم بازی می کرد.

10-1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 679

به "استقلال بی دغدغه در پست هافبک دفاعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال بی دغدغه در پست هافبک دفاعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید