ارزش پول کدام کشورها در برابر دلار کاهش داشت؟

به گزارش نماشو، ارزش پول کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، روسیه، مکزیک، هند، اندونزی، پاکستان، برزیل، ترکیه و آرژانتین هم در کنار ایران در سال 2017 کاهش داشتند.

ارزش پول کدام کشورها در برابر دلار کاهش داشت؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، در سال گذشته کاهش ارزش ریال ایران در برابر دلار بسیار سروصدا کرد. به ویژه در چند ماه گذشته باعث شد بانک مرکزی ایران سیاست های مالی جدیدی را پیاده کند که از آن جمله نظام تک نرخی بود. بانک مرکزی تلاش کرد تا با سیاست های پولی که راه اندازی می کند جلوی کاهش ارزش ریال در برابر دلار را بگیرد.

به گزارش اسپکتاتور ایندکس، در سال گذشته تنها ریال ایران با کاهش ارزش روبرو نشده است، بلکه کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، روسیه، مکزیک، هند، اندونزی، پاکستان، برزیل، ترکیه و آرژانتین هم در برابر دلار ارزش خودشان را از دست داده اند.

بر اساس اعلام موسسه اسپکتاتور ایندکس ارزش ریال ایران در سال گذشته در برابر دلار 32 درصد کاهش داشته است که البته آرژانتین پس از ایران و در بین کشورهای با بیشترین کاهش ارزش پولی در برابر دلار قرار گرفته است. پزوی آرژانتین در سال گذشته 64 درصد ارزش خود را در برابر دلار از دست داد و رکورد بیشترین کاهش را ثبت کرد.

در این میان ارزش پول های ترکیه 26 درصد، پاکستان 14 درصد، هند 7 درصد و روسیه 4 درصد ارزش خود را از دست دادند.

این گزارش می نویسد: پول رایج کشورهایی مانند مالزی، انگلیس، منطقه یورو، ژاپن، نیجریه، کره جنوبی و چین در برابر دلار افزایش ارزش داشتند. رینگیت مالزی بیشترین افزایش ارزش را با 6 درصد در برابر دلار داشت. پول های انگلیس، منطقه یورو و ژاپن هر کدام 3 درصد در برابر دلار رشد داشتند و پول های نیجریه 2.8 درصد، کره جنوبی 2.7 درصد و چین 2.3 درصد در برابر دلار افزایش داشت.

منبع: فارس

منبع: تسنیم
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1299

به "ارزش پول کدام کشورها در برابر دلار کاهش داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش پول کدام کشورها در برابر دلار کاهش داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید