اتصال 250 روستا به شبکه ملی اطلاعات، احداث 200 کیلومتر فیبر نوری

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، محمد جواد آذری جهرمی بعد از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته کار اتصال 250 روستای استان کردستان به شبکه ملی اطلاعات در دست اجرا و پیگیری است.

اتصال 250 روستا به شبکه ملی اطلاعات، احداث 200 کیلومتر فیبر نوری

وی با اشاره به پایین بودن شاخص های توسعه فناوری اطلاعات در روستاهای استان کردستان، اضافه کرد: خوشبختانه در بخش شهری اقدامات خوبی اجرا شده ولی در بخش روستا ما با کمبودهای زیادی در استان کردستان روبرو هستیم.

آذری جهرمی بیان کرد: هم اکنون 30 شهر استان کردستان به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و در این راستا استان کردستان یکی از استان های پیش روی کشور به شمار می رود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به دیگر برنامه های این وزارتخانه در استان کردستان، اضافه کرد: احداث 200 کیلومتر فیبر نوری از دیگر برنامه های در دست اجرا در استان کردستان به شمار می رود.

وی با اشاره به پایین بودن شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات در مناطق روستایی استان، یادآور شد: باید کمبودها و واقعیت ها را بپذیریم اینکه در این استان از یک هزار و 309 روستا فقط 890 تلفن همراه پوشش تلفن همراه دارند.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه دلیل این عدم پوشش بی توجهی و عدم پیگیری نبوده است، گفت: توپوگرافی استان از جمله دلایل موثر در این قضیه است و باعث پایین بودن شاخص های کردستان است.

وی گفت: در حال حاضر ایجاد سایت تلفن همراه احتیاج به سرمایه گذاری حدود 20 میلیارد ریالی دارد و برای شرکت های تلفن همراه مالی نیست در هر روستای استان یک سایت ایجاد نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1046

به "اتصال 250 روستا به شبکه ملی اطلاعات، احداث 200 کیلومتر فیبر نوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال 250 روستا به شبکه ملی اطلاعات، احداث 200 کیلومتر فیبر نوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید