ابداع هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر جعلی

به گزارش نماشو، محققان شرکت ادوب و دانشگاه برکلی با همکاری یکدیگر پیروز به ابداع سیستم هوش مصنوعی شده اند که تعیین می نماید آیا چهره های موجود در یک عکس جعلی و دستکاری شده هستند یا خیر.

ابداع هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر جعلی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از تک کرانچ، استفاده از نرم افزار فوتوشاپ یا دیگر سیستم های پیشرفته برای دستکاری چهره ها در عکس های مختلف روز به روز در حال افزایش است. تشخیص این موضوع نیز روز به روز دشوارتر می گردد.

حال پژوهشگران ابزاری را ابداع نموده اند که نه تنها معین می نماید آیا چهره ای با فوتوشاپ دستکاری شده یا خیر، بلکه می توان از آن برای بازگرداندن چهره دستکاری شده به حالت عادی و پی بردن به واقعیت نیز استفاده کرد.

باید توجه داشت که این ابزار هوش مصنوعی تنها برای کشف دستکاری های اجرا شده با نرم افزار فوتوشاپ و به خصوص شناسایی استفاده از قابلیت Face Aware Liquify کاربرد دارد. بنابراین تا طراحی ابزاری که بتواند تمامی دستکاری های اجرا شده در چهره افراد با نرم افزارهای گوناگون را تشخیص دهد، راه درازی در پیش است.

ابزار یادشده از زمان ابداع تا به حال توانسته طیف گسترده ای از دستکاری ها در چهره افراد مختلف با استفاده از نرم افزار فوتوشاپ را تشخیص دهد و عکس های دستکاری شده را به حالت اول بازگرداند. میزان دقت این ابزار هوش مصنوعی 99 درصد برآورد شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1047

به "ابداع هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر جعلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر جعلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید