ابداع روش های جدید برای افزایش کیفیت خواب کارگران شب کار

به گزارش نماشو، محققان آمریکایی در کوشش هستند روش های جدیدی برای افزایش کیفیت خواب کارگران شب کار ابداع نمایند تا ابتلای آنها به بیماری های مختلف کاهش یابد.

ابداع روش های جدید برای افزایش کیفیت خواب کارگران شب کار

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مدیکال نیوز، کارگران شب کار قادر به استراحت شبانه نیستند و همین مساله بر روی کیفیت زندگی آنها تاثیر منفی می گذارد. از همین رو پژوهشگران امیدوارند روش هایی جدید برای یاری به آنها ابداع نمایند.

تا سال 2020 بیش از یک چهارم نیروهای کار شب کار در ایالات متحده را افراد 55 سال به بالا تشکیل خواهند داد و بی خوابی شبانه این افراد موجب ابتلای آنها به انواع بیماری ها شده و هزینه های سنگین درمانی را به نظام بهداشت و درمان آمریکا تحمیل می نماید. از همین رو، پژوهشگران قصد دارند روش های جدیدی را برای یاری به این سه میلیون نفر ابداع نمایند تا از ابتلای آنها به افسردگی، بیماری های قلبی و عروقی و سوانح کاری ناشی از خستگی جلوگیری گردد.

پژوهشگران برای یافتن بهترین الگوی خواب برای افراد شب کار قصد دارند زمان های خواب متفاوتی را بر روی آنها امتحان نمایند تا معین گردد آیا بهتر است این افراد در ابتدای صبح و بلافاصله بعد از خاتمه شیفت کاری شبانه بخوابند یا بهتر است برای این کار تا رسیدن ظهر یا بعداز ظهر یا غروب صبر نمایند.

این آنالیز که تا به امروز سابقه نداشته بر روی یک گروه داوطلب هزار نفره از نیروهای شب کار انجام می گردد و این افراد به بخش های مختلفی تقسیم شده و ساعت های خواب متفاوتی را آزمایش خواهند کرد. انتظار می رود کسب نتیجه قطعی در این زمینه به بیش از یک سال زمان احتیاج داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1187

به "ابداع روش های جدید برای افزایش کیفیت خواب کارگران شب کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع روش های جدید برای افزایش کیفیت خواب کارگران شب کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید